Jelentkezési lap word  pdf  

Nyilatkozat - hit- és erkölcstan

Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásról

Nyilatkozat az életvitelszerű tartózkodásról

Körzeteink 

 A II. Kerületi étkeztetéssel kapcsolatos letölthető beiratkozási dokumentumok

 

 

ZENEOVI

 

 Ki játszik körbe?”  minden héten hétfőn 

 17:00 órai kezdettel

 ZENEOVI iskola-előkészítő nagycsoportosoknak.

Első foglalkozás: 2019. október 7.

A foglalkozásokon mondókákat, népi játékokat, népdalokat tanítanak, játékos készségfejlesztést tartanak

 Vargáné Körber Katalin és

 Pankotainé Puskás Gyöngyi

 ének- zenetanárok, valamint  hangversenyeken , hangszerbemutatókon ismerkedhetnek meg zeneiskolánkkal.

  Jelentkezni lehet folyamatosan a helyszínen,   vagy a +36 1 212-56-80-as telefonon az iskola titkárságán.

 

Intézményünkben jól felkészült, gyermekszerető pedagógusok közvetítik a korszerű ismeretanyagot, az egyetemes erkölcsi értékeket. Kiemelt pedagógiai feladataink közé tartozik a közösségépítés és a személyiségformálás.

 

Az ének-zenei jelleget már első osztálytól az ének-zene órák magasabb száma, az órarendbe beépített néptánc oktatás, harmadik osztálytól az aktív kórusélet és a délután működő zeneiskola biztosítja. Tanítványaink az iskolai évek alatt semmivel össze nem hasonlítható, egész életre szóló művészi élménnyel gazdagodnak, s ennek nem csak befogadói, hanem aktív résztvevői is.
2000 óta intézményünkben működik – önálló tagozatként – az  MR Gyermekkórus (egykor Magyar Rádió Gyermekkórusa), amely hosszú évek óta a magyar és külföldi zenei élet megbecsült és elismert együttese. Részletek:  felvételi/MR Gyermekkórus

 

 Az alsó tagozatban az írást, olvasást hagyományos, szótagoló-elemző módszerrel tanítjuk. Első osztálytól az angol, francia vagy német nyelvvel ismerkedhetnek tanulóink szakköri foglalkozás keretein belül.
Ezen kívül a néptánc oktatást is beépítettük pedagógiai programunkba. 
Osztályainkban iskolaotthonos rendszerben folynak a foglalkozások.
A délutáni foglalkozásokat zenei tárgyú előadások, kis koncertek, hangszerbemutatók színesítik.

 Szép tágas sportcsarnokunkban délutánonként (a tanítási órák után) sportfoglalkozásokkal biztosítjuk diákjaink napi testmozgását.

 Írott és audiovizuális dokumentumokkal jól ellátott könyvtár, valamint Internet használatot lehetővé tevő informatika termek állnak tanulóink  rendelkezésére. Az Uniós elvárásoknak is megfelelő színvonalú ebédlőben kulturáltan, nyugodt körülmények között fogyaszthatják el a tízórait és az ebédet.

 

Hagyománnyá vált programjaink:

 karácsonyi hangversenyek, évzáró hangverseny a Zeneakadémián, tanulmányi-és sportversenyeken, művészeti fesztiválokon-versenyeken, kórusversenyeken való részvétel, növendék-és tanári hangversenyek.

 Jelentkezési lap 

ISKOLÁNK PROGRAMJAI ÓVODÁSOKNAK

Feldolgozás alatt.....

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

  Őri Csilla
igazgató

 

Marczibányi téri Kodály Iskola - Minden jog fenntartva