A Marczibányi téri Kodály Iskola Kamarakórusa 2011-ben alakult a legelszántabb, a közös éneklés minden formája felé leginkább elkötelezett gimnazista lányokból. A gyorsan tanuló, komoly egyéni szerepvállalásra nyitott, mind magasabb színvonalú előadásokat tervező együttes az iskolai koncerteken kívül is énekel, így több szerzői esten is közreműködött. A kamarakórus fő profilja a kortárs kórusművek éneklése lett. Nagy öröm és megtiszteltetés számunkra, hogy alkalmunk nyílt Tóth Péter és Kovács Zoltán zeneszerzők, az együttes számára komponált, a karnagyoknak ajánlott műveinek bemutatására. E kortárs művek közül sok a 2013 nyarán elkészített, és 2016-ban megjelent HAJNALBAN A CSILLAGOK – KORTÁRS GYERMEKKARI MŰVEK című lemezünkön is hallható.