Köszöntjük a 60 éves 


Marczibányi téri Kodály Iskola honlapján

Kedves Látogató! Köszöntjük iskolánk honlapján, mely reményeink szerint tükrözi intézményünk szellemiségét, hagyományait. Hitvallásunk, névadónk Kodály Zoltán szavaival: „ Zene nélkül nincs teljes ember ”. Hisszük, hogy a napi találkozás a művészetekkel, a mindennapos muzsikálás olyan érzelmi intelligenciát alakít ki tanítványainkban, hogy bármilyen pályát válasszanak is, mindannyian sikeres, egészséges, boldog felnőttekké válnak.                               Őri Csilla igazgató

 

Kodály napok rendezvénysorozat 2013.                                                                                   

2013. december 16. hétfő 17:00 Karácsonyi hangverseny a Kapisztrán Szent János Templomban

2013. december 17. kedd  8:00 – 16:00 Kodály nap

2013. december 18. szerda 19:45 Karácsonyi hangverseny a Budavári Mátyás-templomban

A sorozat keretét adták a hagyományos Karácsonyi hangversenyek a Kapisztrán Szent János Templomban és a Mátyás-templomban, melyeken az iskola kórusai léptek fel – Aprók Kara (karnagyok: Körber Katalin, Uhereczky Eszter), Gyermekkar, Junior Príma Díjas Leánykar, Vegyeskar, Kamarakórus (karnagyaik: Őri Csilla, Uhereczky Eszter), valamint az iskolánkban önálló tagozatként működő Bartók-Pásztory díjas Mr Gyermekkórus (karnagyok: dr. Matos László, Kabdebó Sándor). A 3. a osztályos tanulók Erdélyi Betlehemes pásztorjátékot adtak elő Körber Katalin vezetésével. A kiemelkedő zeneiskolás növendékek számos szóló és kamara produkciója mellett a kicsinyek koncertjén a Tücsökzenekar Molnár Johanna vezetésével, a Mátyás templomban pedig az Iskolai zenekar Vaig Júlia vezetésével lépett fel.

A Kodály napon az ünnepélyes megnyitón meghívott vendégünk dr. Mindszenty Zsuzsanna a KÓTA Elnökének köszöntő szavai, valamint az elhangzott vers, hangszeres mű, valamint Kodály kórusmű méltón emlékezett meg a 60 évvel ezelőtti iskolaalapítás eseményeire. A hagyományoknak megfelelően tanulóink koszorút helyeztek el Bors Irma iskolaalapító ének-zene tanár, valamint névadónk Kodály Zoltán szobránál.

Ezen a napon meghívott vendégeink voltak továbbá a nemzetközi hírű Kodály Vonósnégyes, akik felső tagozatos tanulóink számára adtak hangversenyt iskolánkban. Előadásukban elhangzott Kodály 2. vonósnégyes, valamint Beethoven  D dúr op.18 kvartett.

További vendégeink az iskola egykori diákjai voltak, akik jelenleg egy-egy művészeti vagy tudományos pálya neves képviselői.

Mikó István színművész tolmácsolásában mesehallgatás várta alsó tagozatos tanulóinkat, akik ezt követően népi gyermekjátékokat tanulhattak táncházunkon.

Gimnáziumi tanulóink interjúkat készítettek egykori Kodályosokkal, neves művészekkel. A filmeket felső tagozatos és gimnazista tanulóink közösen megtekintették. Akiket felkértünk: A Kaláka Együttes, Boronkay Antal a Zeneműkiadó Igazgatója, Gőz László a Budapest Music Center Igazgatója, Dés László zenész, zeneszerző. Gryllus Vilmos és Boronkay Antal személyesen is megtisztelt bennünket jelenlétével a Kodály napon.

Dr. Székely Iván társadalmi informatikus egyetemi docens, gimnáziumi tanulóink számára tartott rendkívül érdekes és aktuális előadást "A digitális lábnyom, az örök emlékezet, avagy így élünk az információs társadalomban" címmel.

További programjaink voltak: Iskolatörténeti kiállítás a felső tagozatos osztálytermekben, énekes-hangszeres osztályprodukciók bemutatása a tornateremben 4-7., valamint 8-12. osztályig kollégák vezetésével, továbbá kiállítás „Az én iskolám” rajz- és fotópályázat pályaműveiből. 100 éves iskolaépületünk, valamint 60 éve a 2. kerületben működő iskolánk témakörökben műveltségi vetélkedőn vettek részt gimnáziumi tanulóink. Iskolánk művész-tanárai hangszerbemutatókat, hangszersimogatókat tartottak a legkisebbeknek.

A nap zárásaként sok év után ismét „Családi muzsika” hangversenyt tartottunk a Marczibányi téri Művelődési Központ Színháztermében. A hangversenyen tanulóink zenész szüleikkel közösen muzsikáltak, a közönség soraiban helyet foglaló 2-8. osztályos tanulóink, valamint kollégáink nagy örömére.

A 2013. évi hagyományos Kodály napokkal vette kezdetét a 2014-ben 60 éves Marczibányi téri Kodály Iskola jubileumi ünnepség sorozata.

G R A T U L Á L U N K !

Bolyai Megyei matematika csapatverseny

I. hely

8.a

Fogarasi Anna
Hargitai Marcell
Szabad Roland
Villiers Adrián

 

VI. hely

6.a

Bácsi Helga
Szeili Emma
László Zsófi
Rauf Abigél

Felkészítő tanár: VIncze Sarolta

ISKOLAÚJSÁG

Parlando I.

Parlando II.

 

Megjelent  a kuriózumnak számító, kortárs gyermekkari műveket tartalmazó, napjaink magyar kórusművészetét átfogóan bemutató  lemezünk, amely húsz magyar kórusművet tartalmaz!

Teljes cikk  

Riport Őri Csilla igazgatónővel  - video

 

Alapítványaink

  „Marczibányi téri Kodály Iskola Kórusai” Egyesület

Számlaszám:

CIB – bank
10700598-70659010-51100005
Adószám: 18122291-2-41

MR Gyermekkórus

Az Magyar Rádió Gyermekkórusa
2000 óta önálló tagozatként működik iskolánkban

Gimnáziumi leánykar
Junior Príma Díj  2011.

„ … a világ legjobb zeneiskolája, mely méltó a magyar zeneművészet nagyjaihoz.Csodálom és elismerem.” 
Yehudi Menuhin

Partnereink

 
Marczibányi téri Kodály Iskola - Minden jog fenntartva