Köszöntjük a 60 éves

Marczibányi téri Kodály Iskola honlapján

IX. Budapesti Óvodás Zenei Fesztivál

2014. február 15-én, szombaton délelőtt közel 150 óvodás részvételével került megrendezésre a 60 éves jubileumát ünneplő Marczibányi téri Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola - Tehetségpont - már hagyománnyá vált rendezvénye, a Budapesti Óvodás Zenei Fesztivál.

A fesztivál díszvendégei voltak: A fesztivál Fővédnöke Hajnissné Anda Éva, KLIK Budapest 2. Tankerület Igazgatója, Mélykútiné Dietrich Helga zenepedagógus, az ELTE ny. docense, Maruzs Jánosné, a 2. Kerületi Óvodák vezetője.

Az ünnepélyes megnyitón Hajnissné Anda Éva Igazgató Asszony köszöntő szavai után az iskola hangszeres-, néptánc-, és mozgásművészet csoportjainak műsorát tekinthették meg a szülők, óvodások, érdeklődők.

A fesztiválon a város számos óvodájából érkező csoportok énekes-táncos-, népi gyermekjátékokra, mondókákra épülő produkciókat mutattak be.

A rendezvény ideje alatt az óvodásokat az iskola hangszeres növendékeinek gyermekhangversenye várta a Kodály kamarateremben.

Mélykútiné Dietrich Helga zenepedagógus, az ELTE Tanítóképző Intézetének ny. docensének záró gondolatait követően a csoportok és az óvodapedagógusok átvették iskolánk ajándékait Őri Csilla Igazgatónőtől.

A fesztivált követően meghívott vendégeink, a szakma neves képviselői szakmai tapasztalatcserére várták az óvodapedagógusokat.

A Fesztivál kiváló lehetőség egymás munkájának megismerésére, az óvodai zenei nevelés támogatására és egyben figyelemfelhívás a művészeti nevelés fontosságára, személyiségformáló erejére.

Reméljük, hogy a hozzánk látogató óvodások maradandó élményekkel tértek haza erről a délelőttről. Bízunk abban, hogy a közös éneklés, a tánc öröme továbbra is elkíséri őket, csakúgy, mint a Kodály Iskolában tanuló gyerekeket.

11702036 - 20709763