Gyermekjóléti Szolgáltatás az iskolában

Kedves Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Gyermekjóléti Szolgálat a kerületi gyermekintézményekkel együttműködésben szolgáltatásait közvetlenebb módon, az iskolákban is elérhetővé teszi.

A Szolgálat általános feladata, hogy elősegítse a gyermeket veszélyeztető helyzetek feltárását és elhárítását, családgondozás keretében rendezze a veszélyeztetett gyermekek helyzetét.

Milyen kérdésekkel, problémákkal fordulhat munkatársunkhoz?

• gyermeki jogokról és a gyermek fejlődését biztosító támogatásokhoz való hozzájutás segítése
  • hivatalos ügyek intézésének segítése
  • gyermek panaszának meghallgatása és érdekeinek védelme
  • segítő kapcsolat kialakítása a gyermekkel és családjával a gyermek családi, kapcsolati, iskolai beilleszkedési, tanulási problémáinak rendezése érdekében
  • családi konfliktusok megoldásának elősegítése, különösen válás, a gyermekelhelyezés, és a kapcsolattartás esetében
  • egyszülős családok segítése, támogató szolgáltatások szervezése
  • házi gyermekfelügyelet (a szülő munkarendjéhez igazodó napközbeni ellátás a szülő vagy más törvényes képviselő otthonában, gondozó biztosításával, ha a gyermek intézményes nappali ellátása betegség miatt vagy más okból időszakosan nem biztosítható)
  • szabadidős programok szervezése.
  • Jogi tanácsadásba közvetítés
  • Pszichológiai tanácsadásba való közvetítés

Gyermekük iskolájában Pálfi Andrea munkatársunk látja el az iskolai ügyeletet.

Ügyeleti ideje: 2014.  április 08-án 14.00-16.00 között az I. emelet átjáróban a pszichológus szobájában.

Telefonos elérhetősége: 06/20- 807-4677

Intézményi elérhetőségeink: tel.: 225-7956

címünk: 1027 Horvát u. 2-12.

G R A T U L Á L U N K !

OXV. Országos Friss Antal Gordonkaverseny

D. Nagy Aletta 7.r

különdíj