Köszöntjük a 60 éves

Marczibányi téri Kodály Iskola honlapján

Kedves Jelentkező!

A mellékelt táblázatban található a szóbeli felvételi meghallgatás tervezett időpontja.

A szóbeli vizsgára kérjük a tanulók hozzák magukkal az ellenőrzőjüket, a magyar irodalom és nyelvtan, valamint a matematika füzetüket.

A szóbeli tematikus beszélgetésen elsősorban nem tárgyi tudást vizsgálunk, hanem egyes készségek és képességek meglétét, illetve fejleszthetőségüket.

A közismereti meghallgatás, melynek időtartama kb 15-20 perc, az alábbi három alapvető területre terjed ki:

• anyanyelvi kommunikáció
    • a beszélgetés során a tanuló szókincsét, nyelvhelyességét, kommunikációs készségét és kifejezésmódját értékeljük.
  • logikai és természettudományi általános műveltség.
    • a beszélgetés során az alapvető tárgyi ismeretek –melyek nem haladják meg az általános iskola időarányos tananyagát – értékelésén túl figyelembe vesszük a jelentkezők gondolkodási, probléma-felismerési, logikai készségét, kreativitását.
  • idegen nyelvi kommunikáció
    • a beszélgetés során a tanuló szókincsét és kommunikációs készségét értékeljük.

Az emelt szintű ének-zenei tanulócsoportba jelentkező tanulók a fenti területek mellett elsősorban zenei képességeiket mutathatják meg, melyek függetlenek a zenei előképzettségtől.  Feladatuk:

• hozott 20 népdalból 1 választott eléneklése, elemzése
  • hangközök és harmóniák felismerése, könnyebb ismeretlen dallam éneklése rövid átnézés után

Az emelt szintű dráma tanulócsoportba jelentkező tanulók a fenti területek mellett elsősorban előadói képességeiket mutathatják meg, melyek függetlenek az előképzettségtől.  Feladatuk:

• 2 dal (1 népdal, 1 magyar nyelvű könnyűzenei dal) – hangszertudás és saját előadású hangszeres kíséret előnyt jelent, zongora helyben elérhető
  • 1 lírai mű
  • 1 prózai mű (részlete)