Párizs - Disneyland - Loire-völgye - Orléans - Strasbourg

Kultúrtörténeti utazás - 2019. április 13–19.

2019-ben is várjuk iskolánk tanulóit, a szülőket, barátokat és ismerősöket.

Információ és jelentkezés: Zubora Márta tanárnőnél a K42B teremben, ill. a tanári szobában 2018. október 24. szerdáig.

Előzetes jelentkezés névvel és e-mail címmel, amelyre a részletes tájékoztatót küldhetjük. Későbbi jelentkezés is elképzelhető, de később az iroda már nem garantálja a férőhelyet.

1. nap:

Kora reggel indulás Budapestről. Utazás rövid megállókkal Ausztrián és Németországon keresztül. Este tranzitszállás Strasbourg közelében.

2. nap: STRASBOURG
Délelőtt városnézés a Rajna-part legszebb városában, ahol a német középkori építészet ötvöződik a francia barokkal (Notre Dame katedrális, Szent Tamás-templom, Petite France, fedett hidak). Délután utazás a francia fővárosba. Este a szállás elfoglalása.

3. nap: PÁRIZS FELFEDEZÉSE
Ismerkedés a várossal felülnézetből az Eiffel-torony második emeletéről (F), majd séta a Concorde térre a Chaillot-palota, Trocadero, Etoile, Diadalív, Champs Elysées, Grand Palais, Petit Palais, Madeleine templom útvonalon.

4. nap: A MŰVÉSZETEK VÁROSA
Délelőtt látogatás a világhírű Louvre múzeumban (F) (Mona Lisa, Milói Vénusz, az Írnok szobra, stb.), majd gyalogos városnézés, mely érinti a Notre Dame Székesegyházat, a Cité-t, a Szt. Lajos-szigetet, a Városházát és a Pompidou központot.

5. nap: KASTÉLYOK A LOIRE VÖLGYÉBEN (F)
Egésznapos autóbuszos kirándulás a Loire-menti kastélyokhoz: Chenonceau („a legszebb”) - Chambord („a legnagyobb”). Városnézés Orléans-ban (katedrális, Jeanne d’Arc szobra).

6. nap:

DISNEYLAND (F) Utazás a Párizs közelében lévő Eurodisneyland-be. Látogatás a Disneyland Pakban és a Walt Disney Studios-ban. Késő délután indulás a Metz közelében lévő tranzitszállásra.

7. nap:

Utazás Németországon és Ausztrián keresztül. Érkezés Budapestre a késő esti órákban.

CIB – bank
10700598-70659010-51100005